Benedekfű (Cnicus Benedictus-gyógynövény-tea-gyógyhatás)

Gyógynövény, főzet…A benedekfű, más néven orvosi szentjánoskenyérfa, közismert gyógynövény, melyet hagyományosan a bőrbetegségek, például ekcéma és égési sérülések kezelésére használtak. A benedekfű kivonata rendkívül jó hatással lehet az irritált, gyulladt bőrre, és segíthet a sebgyógyulás folyamatában. Emellett antidepresszáns hatásokkal is rendelkezhet, és hasznos lehet a hangulatjavításban és a szorongás kezelésében is. A benedekfű hagyományosan a következő betegségek és tünetek kezelésére is használatos lehet:
1. Alvászavarok és nyugtalanság
2. Gyomor- és bélpanaszok, például emésztési problémák, gyomorfájdalom
3. Menstruációs problémák, például premenstruális szindróma (PMS), menstruációs görcsök
4. Izom- és ízületi fájdalmak
5. Vízvisszatartás, ödéma
Fontos azonban megjegyezni, hogy a benedekfű használata minden esetben orvosi tanácsadás, illetve figyelemmel kísérést igényel, és egyes esetekben bizonyos betegségek vagy állapotok esetén nem ajánlott. Mindig konzultálj orvossal, mielőtt bármiféle gyógynövényes kezelést elkezdenél.

Használatos:
Epe- és májbántalmakra, sárgaságra, rendszertelen mestruációs panaszokra, antibiotikus hatása is van.

Alkalmazása:
2 dl vízben egy teáskanál szárítmány forrázatot készítünk.

Ellenjavallat:
gyomor- és bélfekélyeseknél, allergiás reakciót is kiválthat.

Leírás  Szeszkviterpén laktonokat (knicint, artemizifolint), lignánokat, nyálkát, cseranyagot, gyantát, nikotinsavat, szalonitenoidot, artemizifolint, kálium és magnéziumsókat, nyomokban illóolajat tartalmaz.

Jó emésztés- és étvágyjavító hatású szer. Fokozza a gyomorsav elválasztását. A népi gyógyászatban epehajtóként, így sárgaság ellen is alkalmazzák. Védi a májat. Más, hasonló hatású drogokkal előnyösen kombinálható.

Különösen nőgyógyászati panaszokra (erős és rendszertelen menstruációs vérzés csillapítására) és idegkimerültség ellen ajánlott. Antibiotikus hatása is van.

Erősen keserű íze miatt aljánlot keverni mentolos vagy citromos ízü teafüvekkel. Ehhez mindkét növényből 2–2 teáskanálnyit forráznak le fél liter forró vízzel, és 10 perc múlva leszűrik. Naponta 2 csészényi ajánlott, fél órával az étkezések előtt. Gyomor- és bélfekélyeseknek ellenjavallt; allergiás reakciókat is kiválthat.

Túladagolása émelygést, gyomorgörcsöt, hányást okozhat.

Rendkívül keserű; ezt a likőriparban használják ki (gyomorkeserűk gyártásánál).

Hatása

Epe-, máj-, gyomor- és bélbajok, emésztési zavarok, étvágygerjesztő. Teája: étvágyjavító, emésztést serkentő, epehajtó, sárgaság elleni hatású.

5 dkg csomag

350Ft

Benedekfű (Cnicus Benedictus-gyógynövény-tea-gyógyhatás)

Leírás

A benedekfű fogyasztása javasolt étvágytalanságra, emésztési problémákra, lassú anyagcsere folyamatokra, gyomorégésre, bélhurutra, herpeszre, vizelethajtásra, húgysavcsökkentésre, valamint epehajtásra. Emellett a máriatövis mellett az egyik legjobb májvédő és epehajtó gyógynövényként is ismert. Fontos azonban megjegyezni, hogy nagy dózisban hányingert és hasmenést okozhat, ezért fontos betartani az ajánlott adagolást. Javasolt a kezelő orvossal konzultálni a fogyasztása előtt, különösen terhesség és szoptatás alatt, valamint vesegyulladás esetén.

A benedekfű (Cnicus benedictus) az őszirózsafélék (Asteraceae) családjába tartozó növény, melyet a Földközi-tenger keleti medencéjéből terjesztettek el. A magyarországi elterjedése azonban a bencés szerzeteseknek köszönhető, akik Itáliából hozták Európába. Jellemzője, hogy mediterrán vidékeken vadon élő, egyéves növény, és a hajtásdrog gyógyászati célokra használják. Ez a kaszattermése szappangyártásra alkalmas zsírosolajat is tartalmaz. A benedekfű jó emésztés- és étvágyjavító hatású, valamint epehajtóként is használatos a népi gyógyászatban. Fontos tudni, hogy a túladagolása emésztési problémákat is okozhat.

A benedekfű gyógynövényt gyakran citromfűvel együtt használják teaként. A növény jó emésztés- és étvágyjavító hatású, gyomorsav-elválasztást fokozó szer, és alkalmazzák a népi gyógyászatban epehajtóként is. A benedekfű a fészkesvirágzatú gyógynövények közé tartozik. Sárga virágai júniustól nyílnak. Májvédő gyógyhatása is ismert.

Gyógyhatásai, felhasználása:

-gyomorégésre

-étvágytalanságra

-lassú anyagcsere folyamatokra

-epehajtásra

-vizelethajtása

-herpesz

-bélhurut

 

További információk

Tömeg 0.06 kg

Értékelések

Még nincsenek értékelések.

Csak bejelentkezett és a terméket már megvásárolt felhasználók írhatnak véleményt.